(ФОТО) Меланија Трамп во деловна комбинација која ќе ја копира секоја жена

Првата дама на САД, Меланија Трамп синоќа присуствуваше на првата претседателска дебата.

За настанот таа избра елегантен и гламоурозен изглед, носеше црн костим со дезен со линии. Изгледот го надополни со лобутинки од 695 долари.

Впечатлива беше и нејзината бела маска во согласност со едноставната кошула, која секако ја носеше за заштита од ширење на коронавирусот.

Меланија носеше минимално накит, односно само едноставен прстен на раката, додека косата беше во нејзиниот препознатлив стил- брановидна.