(ФОТО) Златни глобуси 2020: Најубаво облечени, од Џенифер Анистон до Никол Кидман

77-мото издание на „Златните глобуси“ во хотелот „Беверли Хилтон“, донесе одлични и досега невидени модни креации на црвениот килим.

Ви ги носиме најубаво облечените дами од првото големо шоу за оваа година.

Џенифер Анистон во Диор

Хелен Мирен во Диор

Маргот Роби во Шанел

Зои Кравитц во Сент Лорен

Тејлор Свифт во Етро Котур

Никол Кидман во Версаче

Скарлет Јохансон во Вера Ванг

Рис Витерспон во Роланд Мурет

Зои Дуч во Фенди