Исхраната на Кејт Мидлтон: Вака ги одржува витката фигура и чистото лице

Во исхраната на Кејт, како член на кралското семејство, забрането и е да јаде одредени работи, но тоа не ја спречува да експериментира со храната.

И покрај трите бремености што ги имаше, Кејт Мидлтон успеа да ја задржи витката фигура, а по секоја од бременостите ја врати својата линија за рекордно време. За разлика од нејзината сестра Пип, војвотката од Кембриџ не е склона кон вежбање, но неактивноста во таа област, Кејт ја заменува со строги диети кои вклучуваат сурова храна со висока содржина на протеини со минимално количество јаглехидрати и повремени десерти.

Нејзината исхрана се состои од протеини, зеленчук, овошје и леб од пченица, таа е исто така голем обожавател на сирова храна, која вклучува разни јадења без термичка обработка.

Меѓу нејзините омилени специјалитети се суровата риба маринирана со сок од лимон и други зачини, салата од лубеница, гаспачо, гоџи бобинки и млеко од бадем. Таа, наводно, јаде сурова храна најмалку еднаш неделно, со цел да го задржи сјајот на кожата покрај нејзината беспрекорна фигура.

Како што веќе истакнавме, Кејт не бега од експерименти со храна што може да звучи и да изгледа невообичаена на прв поглед. Така, за време на нејзината посета на Канада, таа пробала разни егзотични јадења што не би ги испробал секој. Токму таму, меѓу другото, открила дека, како и повеќето Англичани, таа е голем fanубител на зачини, а нејзиниот омилен додаток во јадењето е кари.

Често јаде салата со ракчиња и јастог, печена мисирка. Сепак, Кејт не мора сама да се грижи за исхрана, има приватен готвач кој и ги исполнува сите желби.

извор:glossy.espreso.rs

-Брза и лесна за подготовка: Кејт Мидлтон го откри рецептот за нејзината омилена торта!
-Трик: Зошто Кејт Мидлтон никогаш не изгледа чудно на фотографија