Како секој хороскопски знак се снаоѓа во хаос

За некого хаосот е природна состојба, па не го ни забележуваат, за некого е инспиративен и предизвикувачки, а некои потполно се губат и се распаѓаат под притисок на недостаток на организација и ред. Еве како секој хороскопски знак се снаоѓа во хаотични ситуации.

Овен

Секогаш во акција и во потрага по адекватен предизвик за својот ум, сила и енергија, Овенот е дома во хаос. Драма, авантура, распаѓање на системот - Овенот зема сè во свои раце, дели задачи, прифаќа работа и сè лесно си доаѓа на свое место.

Бик

На почетокот, Бикот лудува и пука под притисок - секое нарушување на неговата рутина го излудува, бидејќи тој ја цени својата удобност и своите навики повеќе од било што друго. Меѓутоа, по првата реакција, Бикот се собира и се прилагодува, а потоа полека воспоставува нова рутина во променетите околности.

Близнаци

Близнаците се брзи и прилагодливи. Ако ги зафати хаос, тие ќе скокнат на страна и ќе најдат начин да се справат со сè што ги снашло и ќе продолжат да скокаат, спречувајќи ги најтешките удари со нивната брзина и практична интелигенција. Но, тие цело време ќе се жалат, ќе протестираат и ќе кукаат дека тоа мора да го направат и трпат.

Рак

Раковите имаат силни заштитни инстинкти кон другите и во хаос, паника и неорганизираност, прво се грижат сите околу нив да бидат згрижени, утешени, окупирани со нешто што ќе им помогне да се соберат, а потоа тајно од сите да го преживеат стресот.

Лав

Лавовите, секако, преземаат водство и иницијатива и имаат оптимално решение во момент во секоја хаотична ситуација. Имате среќа ако имате Лав покрај себе во криза, бидејќи нема да морате да размислувате за ништо - освен ако самите не сте одличен организатор и решавате проблеми (Овен, на пример), во тој случај ќе треба да ги споделиме одговорностите.

Девица

Девиците остануваат присебни и логични и никогаш не губат глава. Тие ќе ги набљудуваат и анализираат елементите на хаотичната ситуација, наоѓајќи го најпрактичниот начин за воспоставување на функционирање или за премостување на неможностите. Тие имаат смирувачки ефект врз сите околу нив и влеваат доверба кај другите дека сè ќе биде во ред, дури и ако тие самите не се чувствуваат така.

Вага

Вагата делува инстантно, спонтано и инстинктивно. Тие ќе скокнат во акција без размислување и можеби ќе бидат херој на денот, ризикувајќи го дури и сопствениот живот, без трошка двоумење. Дури подоцна, кога работите ќе се „средат“, ќе размислуваат логично, а потоа ќе најдат имагинативни и практични решенија.

Шкорпија

Шкорпиите не реагираат добро во хаотични ситуации. Тие се препуштаат на мрачните расположенија и темните мисли и размислуваат како сè да е против нив. Во очај, тие можат да вршат херојски дела, само затоа што се подготвени да го фрлат сопствениот живот, кој ја изгубил смислата.

Стрелец

Во лоши околности, Стрелците не се добри лидери, но се одлични „војници“ - наоѓањето решенија и донесување одлуки ќе го препуштат на некој ефикасен, но ќе бидат добри во завршувањето на задачите и помагањето на другите.

Јарец

Јарците се природни песимисти - кога работите ќе тргнат наопаку, можеби нема да биде полошо сценарио од она што веќе го имале во главата. Подготвени се на секаков хаос, остануваат присебни и ефективни, иако не очекуваат сè да заврши добро, тие се способни да дејствуваат во таа насока.

Водолија

Водолиите остануваат тивки и повлечени. Тие размислуваат длабоко, но не ги споделуваат своите грижи или заклучоци со другите. Ќе направат сè што е потребно, ни повеќе, ни помалку. Ако очекувате удобност, Водолијата нема да ви ја даде во лоши околности, бидејќи ја смета за бесмислена.

Риби

Вознемирени и фрустрирани, Рибите отворено ќе го покажат својот страв и несигурност, освен ако не можат да се повлечат и да се смират, за да не го шират своето вознемирувачко влијание. Потребна им е поддршка и помош за да се соберат и да се вразумат.

Извор: https://wannabemagazine.com//Бранкица Милошевиќ