Кејт Мидлтон во празнично издание блесна на приемот: Семејството го тресе скандал, но тие не му придаваат значење

Ова кралско појавување е симбол на заедништво откако се појави расистичкиот скандал.

Во ек на расистичкиот скандал што го здрма британското кралско семејство, тие повторно се собраа на годишниот дипломатски прием во Бакингемската палата.

Во придружба на кралицата Камила и принцот и принцезата од Велс, Чарлс (75) срдечно пречека повеќе од 500 гости.

View this post on Instagram
ion: row; margin-bottom: 14px; align-items: center;">

A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales)

Четирите највозрасни членови на британското кралско семејство се фотографираа заедно пред настанот под логото „бели вратоврски и тијари“.


Кејт Мидлтон блесна во вечерниот фустан на Фиона Клер, носејќи ја тијарата Lover's Knot која и е свадбен подарок од принцезата Дијана.Таа носеше и Орден на кралското семејство и го комплетираше својот изглед со дијамантски обетки.Ова кралско појавување ќе се сфати како израз на единство по објавувањето на новата книга на Омид Скоби, која предизвика контроверзии околу наводната пристрасност на двајца членови на семејството, како што тврди војвотката од Сасекс.


Кејт веќе го носеше фустанот од 5.000 фунти на свадбениот прием на престолонаследникот Џордан Хусеин и принцезата Рајва во јуни 2023 година.


ФОТО: Инстаграм принтскрин