Кејт Мидлтон зададе нов моден предизвик: Оваа твид јакна мора да ја имате во вашиот гардеробер оваа сезона

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон влегува во празничниот дух пред нејзината претстојна служба, Royal Carols: Together at Christmas. Кејт Мидлтон изгледаше прекрасно во светла твид јакна во боја на слонова коска во новото промотивно видео.

Белите светки на нејзината јакна блескаа додека стоеше пред високата елка украсена со големи црвени и сребрени орнаменти. Јакната дополнително имаше копчиња со бисерни навртки и бисерен вез по должината на јаката, надолу по елечето и преку отворите на страничните џебови.

Кејт ги усогласи своите додатоци со впечатливото парче, носејќи обетки со обрач украсени со бисери. Со оваа комбинација искомбинира класични елементи со суптилни, но модерни додатоци. Кејт Мидлтон покажа и како со едноставен избор на облека може да се постигне гламурозен изглед, совршен за свечени прилики за време на празничната сезона.

View this post on Instagram

A post shared by Kate Middleton (@the_princess__of_wales)


Фото: Инстаграм