,

Кулен и чајна во чаша за вино: Мезе за празнична трпеза со кое ќе ги воодушевите гостите (ВИДЕО)

Украсете ја празничната трпеза и создадете модерно искуство за вас и вашите гости.

Се ближи времето на празници и слави, а како и секој домаќин, важно е да оставите добар впечаток пред гостите.

Првото нешто на вашето мени се дефинитивно предјадењата, а ние ви предлагаме како од обична чинија со мезе да направите вистинска хедонистичка трпеза.

Ви даваме идеја и совет како да ги воодушевите гостите на многу едноставен начин!

Потребна ви е една чаша за вино и сувомеснато по ваш избор. Се сече на тенки кришки, па се реди во круг околу чашата, додека не ја пополните празнината.
Превртете ја чашата и добивате совршена роза.

ВИДЕО:

Од понеделникот започна новата акција во маркетите на Тинекс, која изобилува со намалени цени на повеќе сувомеснати производи, кои се идеални за оваа декорација.

Доколку, очекувате гости следниве неколку дена и сакате да ги воодушевите, искористете ги попустите на Тинекс маркетите и пазарувајте по намалени цени.

Летокот кој трае до 5 декември, може да го погледнете ОВДЕ и да дознаете кои други производи се на акциски попуст.