Модерни во неколку нијанси на сиво оваа сезона: Елегантни и совршени комбинации кои може да се носат наутро и навечер

Како да носите сива боја на стилски начин?

Сивата боја е меѓу оние кои оваа година се вратија во модните трендови. Класична и безвременска, сивата е неутрална боја која е погодна за многу комбинации со други бои. Совршена комбинација прави со трендовската боја на годината, црвената, додека прекрасно се комбинира со други неутрални нијанси како црна или бела, но и со пастелни бои.

Парчињата во сива боја може да се опишат како класици: тие нудат стилска сигурност и можат да се носат наутро и навечер. Сивите палта се особено популарни во модата за зимата 2024 година, додека сивите џемпери никогаш не излегле од мода, додека сивите костуми се постојано елегантен избор за канцелариски изглед.

Доколку барате актуелни идеи за носење сиво, можете да се инспирирате од стиловите на модните инфлуенсери кои уште од почетокот на зимската сезона ја „вградиле“ сивата боја во нивните изгледи.

Женствена сива сукња


Тексас во сива боја


Сив капут


Сив блејзер


Сив плетен џемпер

Фото: Инстаграм
Извор: Zenskimagazin.rs