Нема потреба да се кријат годините: Снежана Савиќ го откри својот најдобар трик за убавина и тајната на негувањето

Актерката која природата ја надарила со необична убавина, не мора да размислува дали годините оставиле трага на нејзиното лице.

Иако дамите за години не се прашуваат, актерката и пејачка Снежана Савиќ нема проблем да ги открие своите. Таа со децении важи за една од најубавите жени на Балканската јавна сцена, привлекувајќи внимание каде и да се појави. Редовно се негува себе си, и признава дека не ги крие своите години.

- Јас сум за нега, и секоја жена треба да се негува бидејќи тоа е едноставно хигиена, како што одиме на забар и фризер. Моите роднини ме критикуваат, но мислам дека е бесмислено да се покриваат години кога може лесно да се проверат. Секако, на секоја жена што го носи тој префикс на убав изглед не и е лесен, годините си го прават своето, тешко е да се одржи добар изглед во позрели години - вели Снежана пред камерите на емисијата „Премиер“.

Таа еднаш коментираше дека убавината не мора да значи подарок, па се осврна на голем број убави и несреќни жени.

Нејзината дневна рутина за негување е всушност многу едноставна, но има еден трик.

- Миењето со специјална вода е моја рутина, бидејќи тоа ми годи. Вода од чешма воопшто не користам, ниту сапун, бидејќи ја сушат кожата, изјави еднаш актерката за порталот „Жена“.


- Не сум од оние луѓе кои се стриктно поврзани со нешто - не сакам работи што мора да се прават. Единственото нешто што го правам некое време е секојдневно вежбање. Тоа се вежби за истегнување, пешачам на трака и вежбам со мали тегови, од 10-15 минути.

Таа е поддржувач на природната нега, па изјавила многупати дека често се случува на лицето да стави маска од банана, лимон и мед.

Она што ги интересираше сите е нејзиниот најдобар трик за убавина.

- Добро расположение, заклучи убавата актерка.


Фото: Инстаграм

Фото насловна: Youtube-Snezanasavic/Youtube - snaga bosne

Ова е поранешниот сопруг на Снежана Савиќ: По разводот, режисерот се ожени со нејзина колешка (ФОТО)