Од 20 мај сè ќе им тргне од рака: 3-те најсреќни хороскопски знаци за време на владеењето на Близнаци

Овој понеделник, 20-ти мај 2024 година, започнува сезоната на Близнаци, која ќе трае до 20 јуни. Што значи ова за припадниците на различни хороскопски знаци?

Едномесечното владеење на Близнаците започнува на 20 мај, кога Сонцето од полето на земјиниот знак Бик влегува во полето на воздухот Близнаци.

Припадниците на многу хороскопски знаци ќе го почувствуваат повикот да брзаат кон слободата, да бидат поприлагодливи и да ги прифатат промените што доаѓаат. Акцентот се префрла од материјалното кон нематеријалното, од телото кон умот, од обликување со раце до создавање со мисли.

Посебно три хороскопски знаци можат да очекуваат позитивни аспекти во сезоната на Близнаци, според астролозите.

Близнаци

За време на владеењето на нивниот знак, Близнаците ќе доживеат голем просперитет и ќе имаат можност да блеснат на сите полиња.

Рефлекторите ќе бидат насочени кон нив, особено на работа, што е добра можност да покажете што знаете и умеете, па обидете се да го искористите тоа.

Ќе имате поголема самодоверба и тоа е совршен момент да започнете нов проект или да се преселите на друга работа.

Совет: Ако имате Лав во близина, бидете внимателни бидејќи му го крадете вниманието.

Вага

Сезоната на Близнаци носи многу возбуда во животот на Вагата по малку досаден период.

Припадниците на овој знак ги очекува динамичен месец, кога конечно ќе можат да остварат некои желби кои во изминатиот период изгледаа нереални, како патување и, воопшто, излегување од секојдневието со интересни авантури и истражувања.

Ќе бидете многу инспирирани доколку сте креативни и ќе имате многу планови, цели и идеи.

Совет: Размислете малку попрактично и следете ги само плановите што се остварливи наместо да се трошите на мечтаење.

Водолија

Влегувањето на Сонцето во полето на Близнаците на Водолијата им носи подобра комуникација со луѓето околу нив, било да се тоа нови познаници или стари пријатели, колеги и членови на семејството.

Може да очекувате дека лесно ќе можете да ги решавате проблемите кои ве мачат долго време и дека генерално ќе бидете поопуштени и позабавни.

Посебно поволна област ќе биде љубовта, па слободните Водолии може да очекуваат нов почеток во љубовта, додека оние кои се во врска или брак ќе доживеат хармонија и среќен период.

Совет: Сега е време да ги преземете работите во свои раце и не се потпирајте премногу на помошта од другите ако тоа не е потребно.


Извор: glossy.rs