Ова е најдобра маска против првут

Пробајте ја оваа едноставна маска против првут, која има добро дејство.

Потребно ви е:

Среден корен од ѓумбур

Една мала лажичка маслиново масло

Подготовка

Помешајте ги ѓумбурот со маслиновото масло. Нанесете на косата и десет минути масирајте го коренот.

Потоа, оставите да дејствува 20 минути и на крај измијте ја косата со млака вода.