ПАРИ ДА, но кој од ХОРОСКОПСКИТЕ знаци викендов конечно ќе се радува?

ОВЕН

Во викендот вашите успеси се ограничени на поле на службените должности. Некои од вас, сепак, имаат подобро мислење за вашата шанса и ќе бидат ангажирани во финансиски работи, кои само ќе ги изгубат. Вие едноставно немате потреба од вакви експерименти. Викенд е, тие нека се замараат. Затоа многу внимателно. Пари ви требаат и вам!

БИК

Малку нерасположен викенд. Но тоа е привремено. За поголемиот дел од припадниците на овој знак, перидов нуди добри можности за паричен добивка. Нема речиси ништо да ја попречува вашата работа и може да се надевате на незаборавен период. Единствената негативна страна се вашите партнери, кои покажуваат недостаток на посветеност во вашата целокупна работа.

БЛИЗНАЦИ

Многу Близнаци викендов ќе бидат наградени за нивната љубезност и одговорност. Ќе добиете бизнис предлог, размислете добро пред да дадете конечен одговор. Периодов е позитивен и ќе можете да се справите со сè, иако многумина се сомневаат во своите способности. И во текот на неделата, ве очекуваат придобивки.

РАК

Успешен период, полн со контакти и позитивна акција. Многу од вас ќе ги реализираат своите намери или успешно ќе го завршат бизнисот. Не се откажувајте од своите принципи. Всушност, сега можете да се вклучите во повеќе од една активност и да успеете во сè. Но одморете, не се препоптоварувајте толку. Со среќа во коцкање и други видови на брзи профит активности.

ЛАВ

Вашите бизнис обврски овој викенд се меч со две сечила. Во едниот случај дејствијата колку и да ви се вредни, треба да бидат поддржани со голема внимателност, бидејќи е можно да ве измамат со пари или документи. Во другиот, тие имаат влијание врз вашиот ангажман, каде што ситуацијата е нејасна.

ДЕВИЦА

Викендот ќе биде исполнет со пречки за многумина од вас, но со повеќе упорност ќе се справите. Силите што стојат меѓу вас, оставаат впечаток на деспоти. Не отфрлајте бенефиции денес. Може да победите, но од овој профит наскоро ќе плаќате, многу повеќе отколку што заработувате.

ВАГА

Познатата неможност за емоционално задоволување, ќе биде причина за незадоволство кај Вагите викендов. Но, тоа нема да трае долго, бидејќи вие одлично знаете од што имате потреба и како да ја обезбедите, па разминување едвај и да ќе има. Па наместо емоции, изгледа дека ќе имате среќа со финасиите.

ШКОРПИЈА

Имате добри шанси викендов за финансиски остварувања. Одеднаш ќе ви расте среќата. Во врска со вашите намери, мора да дејствувате без одлагање, затоа што имате можност целосно да го решите проблемот. Професионално, повторно финансии. Ако сето ова се оствари зо забрзано темпо, ќе бидете многу среќни.

СТРЕЛЕЦ

Правдата не е диктирана и наметната на другите. Таа е неприкосновена и истакната за сите. Периодов, многу од Стрелците ќе се обидат да го направат токму тоа, без да се грижат дека нивната правда можеби не е сосема фер. Така ќе создадете проблеми. Ќе имате и финансиски проблеми поврзани со вашата тврдоглавост.

ЈАРЕЦ

Наредниов период ќе го докажувате упорно правото во службата и најверојатно нема да помине сето тоа непречено. Не влегувајте викендов во спор без завршница и не се конфронтирајте. Можно е сосема незаслужено да сносите казна и навредливи епитети, а тоа ќе влијале и на финансиите.

ВОДОЛИЈА

Многу луѓе  ќе се загрижат за одвоеноста во врска со некое поседување - веројатно недвижен имот. Другата страна на прашањето се базира на развод, и исто така ќе бидете лишени од претходен посед. Викендов во принцип е создаден за спорови кај вас, посебно финансиски, а тие ќе се пренесат од личниот во професионалниот живот или обратно.

РИБИ

Рибите ќе бидат многу остроумни периодов. Имаат силно верување во сопствената сила. Имате добра причина и добри можности за реализација на материјалните придобивки. Тензијата кај вас е поврзана со некоја заедничка работа. Финансиската сфера е надвор од вашите можности, но тоа не ги обесхрабрува корисните и профитабилни контакти кои за чудо, ќе ви донесат профит.