Патување и нова работа за три знаци

Овен 

Овoj викенд, прашањата за убавина и изглед ќе дојдат во прв план. Тие го имаат своето значење, па обрнете внимание на нив. 

Бик 

Викендов ќе биде добар ден за средување на документи поврзани со имот. Имате шанса брзо да ги завршите трансакциите. 

Близнаци 

Потпрете се на помош на пријател за дополнителна должност во вашата работа. Вие нема да може да направите се сами. 

Рак 

Не брзајте да одлучите дека сте завршиле со дадено прашање. Или барем не го правете тоа драматично. Штом има чувства, работите не се завршени. 

Лав

Не се обидувајте да ги завршите работите од претходниот ден. Вие само ќе бидете фрустрирани и лути, и работите ќе останат незавршени повторно. 

Девица 

Ќе бидете повеќе милостиви кон себе и на другите. Совршенството не е можно, иако речиси го достигнавте. Сега можете да се одморите и да одите на викенд. 

Вага 

Некој ќе се обиде да ги извлече информациите од вас на нестандарден начин. Имајте го на ум тоа и бидете претпазливи во вашите приказни. 

Скорпија 

Некој близок деновиве може да ја открие вашата тајна. Најдобрата тактика ќе биде признавањето. Сè друго би ја комплицирало ситуацијата. 

Стрелец 

Ќе разберете дека моменталната ситуација не ви одговара. Имате корисен потег, пресудете ги добро последиците. Токму вие ќе слушнете добра вест од далечен роднина или пријател. Можно е скоро патуавње 

Јарец 

Бидете искрени со вашите најблиски. Каква имака да имате, тие ќе ви помогнат. Ова е време за убаво патување. 

 Водолија 

Не ги обвинувајте другите за начинот на кој се чувствувате. Ако нешто не ви одговара, само излезете од играта. За вас, ова е поволен период да го смените работното место. 

Риба 

Кратко патување ќе го донесе вашиот вкус за живот. Ако ја немате оваа можност, избегнете ја реалноста со помош на уметноста.