(Рецепт) Пијалок од кој Опра Винфри се преполови: Спречува рак и го забрзува метаболизмот

Опра дојде до совршен рецепт за здрав пијалок кој и помогнал да го исчисти телото од отрови. Овој благотворен напиток кој според рецепт на доктор Оз содржи се што ви е потребно за совршено здравје, а Опра Винфри не го започнува утрото без него.

  Потребно ви е: 

 2 јаболки со средна големина 
 3 стебленца целер 
 1 краставица изрендан ѓумбир (корен од 2,5 цм) 
 половина лимон со кора (можете да ја изрендате) 
 1 лимета со кора (можете да ја изрендате) 
 150 гр магдонос 
60 гр спанаќ


 Подготовка:  Сите состојки ситно исецкајте ги, измешајте и обработете се во соковник или блендер. 
 Овој сок има благотворно дејство врз проблеми како што се висок крвен притисок, проблеми со кожа, коски, астма, варење ... покрај тоа, превентивно делува на ракот на дојка, бели дробови, црн дроб и дебело црево, го намалува нивото на лош холестерол и помага во слабеење. Доколку не сте навикнати на конзумирање природни сокови, може да се случи првата голтка од пијалокот и да не ви биде вкусна. Ако се случи тоа, додајте уште некоја јаболка за да биде слатко пиењето.