Погледнете во луксузниот рај на Николина Пишек: Дуплекс од 230 метри квадратни

Познатата водителка живее со своето семејство во срцето на Врачар, во стан од застанува здивот...

Домот на Николина Пишек е сместен во срцето на Врачар и изобилува со скапоцени слики и предмети од историско значење, чиј избор се должи на сопругот на водителката, историчарот на уметност Видоје Ристовиќ.

Домот на Николина Пишек е дуплекс и има 230 квадратни метри, и иако е многу простран, водителката сака да се шегува и вели дека таа и нејзиниот сопруг често мислат дека треба да се исфрлат одредени парчиња и со тоа малку да се исчисти просторот за живеење.

View this post on Instagram

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)


- Постојано разговараме дали е премногу гужва или не. Постои постојана војна за теренот во дневната соба. За среќа, нашата ќерка Уна се навикна на оваа околина. Ништо не допира. Таа е многу добра. Видоје носи, јас отстранувам и така постојано. Се‘ што гледате и овие книги се негови. Тој ја сака уметноста, ова е неговата колекција. Како што се очекува од жена, јас сум колекционер на ништо - рече таа претходно, а потоа објасни дека готвењето е нејзина специјалност.

View this post on Instagram

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)- Сакам да готвам. Тоа го правам повеќе во Загреб отколку во Белград. Кујната овде е прилагодена на детскиот живот на Видоје. Мојата во Загреб е опремена според стандардите на домаќинка. Но, се снаоѓам и овде. Јас и Видоје сме луѓе кои сакаат да доаѓаат нивните пријатели. Секоја година во Загреб го славиме Бадник, Божиќ, така што многу пријатели и православни верници се собираат таму. За католички Божиќ, колона од Белград доаѓа да слави, јас готвам и баш ни е убаво - истакна Николина.

View this post on Instagram

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)


Покрај готвењето, Пишек се релаксира и со чистење на куќата, но и со уредување мебел.

View this post on Instagram

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)- Не сум некој што сака да лежи, освен кога гледам серии. Сакам да работам. Сакам физички работи. Во одредени периоди од годината, знам како да ги поместам работите, а жените тоа најдобро ќе го разберат - признава со насмевка.


Фото: Инстаграм/Николина Пишек