Стил на денот: Лила Филиповска во црн мини фустан кој е тренд број еден годинава

Наша денешна модна инспирација е македонската најпозната водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска

Таа на една од нејзините објави на Инстаграм носи едноставен модел на црн мини фустан, но дезенот му дава посебна модна нота, кој го прави уникатен и тренди.

Како и секогаш Лила се одлучила за топ модел во кој изгледа женствено и елегантно, а сепак модерно. Одличен моден избор.

View this post on Instagram

A post shared by Lila (@lilafilipovska)