Природна маска за лице со две состојки: Ја обновува кожата

Ова е најприродната маска за лице од моркови и мед, која многу брзо ја обновува кожата и ги ублажува брчките.

Потребни состојки:

1 морков

2 лажички мед

Подготовка:

Морковот измијте го и исечкајте го, па ставете го во блендер. Блендирајте додека не добиете сок, па додадете мед. Измешајте ги состојките.

Употреба: 

Кога ќе ја направите маската, ставете ја на лице и држете 15 минути. Потоа измијте го лицето со млада, па со ладна вода.

Маската користете ја двапати неделно.