РЕЦЕПТ: Посен бурек на турски начин

Еве што ви е потребно да направите посен бурек.

Состојки:

- 500 гр спанаќ, блитва, компир… (по желба)

- 1 главица кромид

- сол

- бибер

- 300 мл вода

- брашно по потреба

- масло

Подготовка: 

Кромидот испржете го па додајте добро зготвен и исечкан спанаќ, побиберете по вкус и динстајте уште неколку минути. 

Замесете тесто од 300 мл вода, сол и брашно по потреба. Тестото не треба да биде премногу тврдо. Оставете го тестото да одмара половина час. 

Потоа поделете го на 4 еднакви кори, ставете масло и оставете ги да отстојат еден час. 

Потоа развлечете ја првата кора што потенко, пропрскајте со масло и склопете ја од сите четири страни, така што ќе добиете коцка. 

Развлечете ја втората кора, исто така да биде тенка па посипете со масло. 

Потоа ставете ја првата кора која е спакувана и свиткајте другa, третата кора исто така развлечете ја пропрскајте со масло, додајте фил, потоа повторно преклопете. Истата постапка повторете ја и со четвртата кора. 

Печете во рерна на 200 степени околу половина час.