(РЕЦЕПТ) Со овој пијалок намалете 80% од вишокот на стомакот за само 7 дена

Овој пијалок е лесен за правење, и има исклучителна моќ да отстранува наслаги од абдоменот.


Благодарение на комбинацијата на моќна храна, во добро дефинирани количини, домашно направениот пијалок со чија семе се покажа како најдобар во отстранувањето на маснотиите.

Луѓето кои го пробале укажуваат дека е можно да се отстранат 80 проценти од маснотиите од стомакот за седум дена, а единствен услов е да се пие редовно секој ден на празен стомак.

Потребни намирници:
- лажичка чиа семе
- лажичка мед
- сок од еден лимон
- една и пол чаши вода

Начин на подготовка:
Ставете го семето од чиа во вода и оставете да отстои еден час, така што семињата да се натопени и набабрени. Потоа додадете ги сокот од лимон и медот и добро измешајте ги состојките.

Во случај да е премногу густ а сакате да добиете полесна текстура, пијалокот можете да го направите во блендер.