Решете го проблемот наречен масна кожа

Проблемот со масна кожа може да биде мал, но може и да предизвикува многу нервози, стресови а и да остави трајни последици на вашето лице.

Кога кожата ќе почне повеќе да ви се масти,посегнетепо следниве производи на Lush.

Coalfacе е сапун за масна кожа и отворени пори. Содржи мелен јаглен кој овозможува да се абсорбира вишокот на маснотија и делува како нежен ексфолијатор. Во овој сапун има и корен од ликвириција за смирување и масло од ружа за омекнување на кожата. Coalface ќе ви помогне да се ослободите од вишокот на сјај , отворените пори и црнки на лицето.

Fresh Farmacy е сапун за лице и тело склоно кон акни. Доколку вашата кожа е осетлива, склона на иритации и акни, масен сјај, тогаш овој сапун е за вас. Тајната е во смирувачката камилица, лавандата, невенот и и каламинот глина.

Aqua Marina e е чистач за нормална накај масна кожа. Содржи каламин и алое вера и е наменет за чувствителна, иритирана кожа. Исто така додадовме и морска алга Нори за омекнување.

Тониците се секогаш добитна комбинација во овие летни, топли денови.

Tea Tree Water тоник за комбинирана и масна кожа, содржи чајно дрво, грејпфрут и смрека. Ја тонира и детоксицира кожата со вишок сјај. Одличен е во борба против акни и отворени пори.

Breath of Fresh Airе ветер покрај море, заробено во шише. Најосвежувачки тоник, со караген кој е богат со минерали, и абсолут од ружи кој ја тонираат и балансираат кожата. Розите го намалуваат црвенилото. Одличен е за летно освежување, а маслото од пачули разладува.

Mask of magnamintyе одлична разладувачка маска со пеперминт кој разладува. Бентонит гелот длабински ја чисти кожата, има и мед кој делува како антисептик и мелен азуки грав кој прави нежна ексфолијација со самото одстранување на маската.

Just to Clarify е желе маска за масна кожа. Содржи караген од морски алги, кои и даваат желе ефект. Затоа е одлична за смирување на кожата. Во неа има папаја и грејпфрут кои се одлични одмастувачи и стебло од бамбус за нежна ексфолација.

Јаготката на шлагот. Нејзиното височество крема! Во Lush има две креми за масна кожа, зависно од тоа дали кожата е склона кон акни и чувствителна илипак го нема тој проблем освен вишокот на сјај.

Vanishing Creamкрем за масна кожа со акни и отворени пори. Содржи минимална количина на масла. Лесно се впива. Главна носечка состојка е лавандова медова вода. Резултатот е антисептички, тонирачки и омекнувачки својства на кожата. Додадовме и масло од семки од грозје, мед и див лешник. Резултатот е чиста кожа, без акни!

Enzymionе крема за масна кожа со свежо цедена папаја, која што содржи витамин А, Б и Ц, минерали, калциум и железо. Исто така додадовме и масло од ноќниче кое е рецепт за млада кожа и свеж органски лимон кој тонира и балансира.

Почувствувајте ја вашата кожа толку добро како никогаш досега и вратете и го природниот баланс на серум. Ве чекаме во Lush за заедно да ја најдеме встинаската комбинацијан