СЕ ПОЈАВИ НОВ СИМПТОМ НА КОРОНАВИРУСОТ - на овој проблем никој не се жалеше досега, д-р Стојановиќ предупредува - обрнете внимание

Сè поголем број пациенти со ковид се жалат на болки во грбот, изјави д-р Александар Стојановиќ, директор на здравствениот дом Палилула гостувајќи во утринската програма на телевизија Курир.

Инаку, според последните анализи, заразени се уште 6.936 лица, а починале 10 лица. Тестирани се 18.856 лица, 23 пациенти се на респиратори. Седмиот бран на коронавирусот, како што беше и првиот, повторно ги напаѓа најстарите, па според лекарите неопходни се построги мерки и поголема епидемиолошка контрола. Повеќе на Фактор.мк