Северина како кралица на ревија во Сплит: Круната го избра фустанот (ФОТО)

Северина беше главна ѕвезда на ревијата на Матија Вуица која се одржа во Сплит

Хрватската модна дизајнерка Матија Вуица ја подготви презентацијата на својата нова модна колекција во Сплит, а главна ѕвезда на модната ревија беше Северина.


50-годишната пејачка го привлече вниманието на сите во интересен син фустан со исечоци, а особено впечатливи беа фризурата и златната круна со кои прошета низ дождливиот Перистил, каде што се одржа ревијата.

View this post on Instagram

A post shared by Matija Vuica (@matijavuica)


Судејќи по фотографиите и видеата, Северина повеќе од добро се снајде во улога на модел, а на крајот се прошета со Матија која не го криеше задоволството на нејзиното лице.

Извор: ba.n1info.com