Среќата ќе ги следи на секој чекор: До крајот на мај 3 хороскопски знаци ќе ги остварат своите најлуди соништа


Позитивната космичка енергија најмногу ќе ги израдува претставниците на овие три хороскопски знаци.

Се наоѓаме во втората половина на најубавиот пролетен месец, а поголемиот дел од мај минува во знакот Бик и под покровителство на Венера. Оваа констелација на планети генерално обезбедува мирна и хармонична атмосфера, а позитивната космичка енергија најмногу ќе им биде пријатна на претставниците на трите хороскопски знаци.

Бик

Бик, лесно можете да се сметате себеси за добитник на космичката лотарија овој месец, бидејќи практично сè ќе ви оди во прилог. Родените во овој земјен знак се познати по својата упорност, но и по љубовта кон удобноста и луксузот. Ќе бидете заштитени од Јупитер, планетата која се смета за најголем космички добротвор. Може да сметате на значителен напредок – и во кариерата и во приватниот живот. Не плашете се да го направите првиот чекор.

Лав

Ќе бидете полни со неверојатна енергија до крајот на месецот. Главен „виновник“ за тоа ќе биде вашиот небесен владетел Сонцето, а неговиот набој ќе ви даде харизма и самодоверба, пишува „Луфтика“. Може да очекувате посебен успех во деловната сфера. Со задоволство ќе ве поканат да учествувате во амбициозни проекти кои ќе донесат профит. Вашата храброст ќе биде наградена од ангелите чувари, а Сатурн во хармонична положба ќе ја стабилизира ситуацијата. Чекорете напред храбро и со крената глава, бидејќи планетите ќе ви овозможат одржлив развој во сите области од животот.

Јарец

Остатокот од месецот е вистинско време да ги реализирате плановите кои претходно изгледале ирационални. Благодарение на влијанието на Уран и Јупитер, среќата и успехот ќе бидат на ваша страна. Астролозите препорачуваат да внимавате на можностите и знаците кои ви ги испраќа судбината. Ова особено важи за љубовните врски – сега имате феноменални шанси да ги остварите вашите најлуди соништа. Ѕвездите ќе бидат на ваша страна, но за да успеете, треба да имате отворен ум.