Стил на денот: Наташа Беквалац во лежерен минимализам - кога малку е многу

Наташа Беквалац е една од оние пејачки која секогаш претпочита едноставен и комотен изглед. Па, затоа едно од нејзините последни изданија е идеално за последниот ден од викендот.

Ролката во светла боја, одлично прилега на кафените панталони, а црните патики само го надополнуваат целиот изглед. Пејачката исто така се одлучи и за минимална шминка, што остава впечаток на уште поголем минимализам.

фото: Инстаграм