Стил на денот: Бели „оверсајз“ фармерки и маичка со гол грб за удобна среда

За денес и денешните горештини, предлагаме опуштена комбинација која ќе ве освои од прва.

Станува збор за „оверсајз“ фармерки во бела боја кои се хит ова лето, надополнети со прилепена маичка со гол грб.

Стајлингот е финиширан со детали во кафена боја, ремен и тренди папучи, како и голема црна торба.