Стил на денот: Чизмите од кои Кејт Мидлтон не се одвојува 17 години

Кејт Мидлтон (39) и принцот Вилијам (38) денес прославуваат годишнина, а вчера ја посетија локалната фарма во округот Дурам на северот на Велика Британија.

  Задачата на војвотката и војводата од Кембриџ беше да добијат информации од локалните земјоделци за да откријат како пандемијата на коронавирусот влијае на нивниот бизнис.

Откако ја обиколија фармата, тие возеа трактор.

Во согласност со тоа што беше во природа и се грижеше за животни, Кејт Мидлтон носеше обична облека.

Војвотката од Кембриџ носеше темни фармерки во комбинација со џемпер Fair Isle под кој носеше бела кошула.

Облеката ја заокружи со спортска јакна од данскиот бренд „Шеланд“, додека изборот на чевли падна на чизмите на модниот бренд „Пенелопе Чилверс“, кои ги носи веќе 17 години и не одвојуа од нив.

извор:stil.kurir.rs

фото:profimedia