Стил на денот: Џенифер Лоренс во фустан од нашите баби кој е апсолутен моден хит

Американската актерка Џенифер Лоренс (30) облечена во зелен фустан-кошула, со принт на маче е наша инспирација за стил на денот.

Актерката долгиот фустан го затегнала во струкот, со соодветен каиш, додека на нозете има рамни, црни чевли.

Ако досега овој тип на фустан не беше во мода, сега сигурно ќе станеше, меѓутоа случај е овој фустан да биде доминантен во модата веќе неколку години.


Удобен, исклучително благодарен за носење бидејќи ги покрива сите недостатоци, овој вид на фустан е и женствен.

Додека нашите баби го носеа закопчани до грло, ние можеме да раскопчаме некое копче покажувајќи нозе или деколте. Можете да го носите во опуштена варијанта со патики или рамни чевли, но и со високи потпетици.извор: стил.курир.рс

foto: Profimedia