Стил на денот: Единствениот џемпер кој ви е потребен за преодниот период + како да го комбинирате

фото: Instagram / DeboraRosa

Меѓу најпопуларните теми во модниот свет, секогаш има парчиња облека и модни додатоци за кои всушност вреди да се обрне внимание и во кои вреди да се вложи. Од елеганцијата на модните класици преку едноставноста на основните модели до модните новини што доаѓаат со знак на разновидност, на списокот на најдобри облеки и модни додатоци што можеме да ги додадеме во нашите гардероби секогаш има модели со докажана комбинација на едноставни кроеви, неутрални бои и квалитетни материјали.

Едно од парчињата облека што со децении се наоѓа на списокот на најдобри во модниот свет, а оваа година ќе се истакне како еден од најпопуларните трендовски модели е џемперот во риги или линии.

Иако секоја година со нетрпение ја очекуваме пролетната сезона да се ослободиме од топлите слоеви и да внесеме шмек на свежина во нашите гардероби, плетената облека сепак ќе игра голема улога во нашата гардероба и во секојдневните комбинации. Ова е токму причината зошто модните брендови претставија безброј ефективни модели на џемпери и кардигани во своите колекции за претстојната сезона. Сепак, меѓу разновидните и шарени модели, се истакна еден едноставен модел.

Во исто време класичен и тренди, едноставен и ефикасен, џемперот во риги е моден фаворит кој крие безброј различни идеи за комбинирање и на секоја комбинација и дава шик изглед.

Најпопуларните модели на џемпер во риги се уште се оние кои носат комбинација на линии во темносина и бела боја.

Покрај класичното издание, новите колекции донесоа и неколку нови подеднакво разноврсни и шик модели. Додека белата боја е заменета со беж нијанси, темносината е заменета со црна во неколку популарни модели, а додавањето на црвени ленти им носи ефективна промена.

Како ќе носиме џемпер во линии оваа пролет?

Во лежерна комбинација со сини фармерки, шик издание со деловни панталони или во кул комбинација со кожни панталони. Преку рамото, во комбинации во кои главната улога ја игра блејзерот или фустанот е уште една одлична идеја за облека од гардеробата на модните трендсетерки кои ја носат. Дури и во најжешките пролетни и први летни денови, џемперот во линии ќе остане меѓу нашите омилени - тогаш ќе го комбинираме со шорцеви и лизгави здолништа.

ГАЛЕРИЈА: