Стил на денот: Елеганција и заводливост за посебни прилики

Еднобојни целосни аутфити се потполно „ин“ сезонава. Ги има во различни варијанти и должини и се лесни за комбинирање.
Оверсајз сакоата се' уште се водечки елемент во комбинациите, доколку сакате да покажете повеќе смелост и заводливост - носете го без маица, со нежен накит и дебел каиш.