Стил на денот: Јелена Ѓоковиќ ги разголи рамениците, покажа тенка половина и линија која заслужува пофалба

Извор: Profimedia

Сопругата на најдобриот светски тенисер заедно со д-р Шефали Сабари одржа предавање во Белград и по тој повод се осврна на образованието на своите деца. Воедно, таа покажа како треба да изгледа една деловна жена.

На својот Инстаграм профил таа сподели видео на кое се гледа како се подготвува за настанот. Таа го привлече вниманието со комбинацијата на облека која одлично ѝ прилегаше.


Носеше комбинезон, парче облека на кое немаше прерамки, со што Јелена ги откри рамениците и рацете, а имаше и широк појас од истиот материјал и боја. Нејзиниот струк дојде до израз, па нејзината фигура изгледаше уште послаба, а нозете подолги.


Широките ногавици паѓаа преку елегантните црни салонки, кои одговараа на сакото кое Јелена повремено би го носела.

Нејзината коса беше малку брановидна и зафатена на едната страна. Познато е дека Јелена не обожава шминка, па и во оваа прилика беше дискретно нашминкана.

Извор: stil.kurir.rs