Стил на денот: Јелена Карлеуша ќе ве воодушеви со облека во силни бои

Таа одамна е синоним за стил. Дури се случуваше и светските ѕвезди да ја копираат. Вели дека најчесто сама бира што ќе облече, но и дека во тоа и помага нејзиниот стилист. 

За српската музичка дива Јелена Карпеуша е познато дека се облекува во скапа, најчесто трендовска облека, па така е и овој пат.

Приреди вистинска експанзија од бои во сако со потенцирани раменици и панталони кои ја следат линијата на телото, а во долниот дел имаат блага ѕвонеста структура. Ваквиот изглед го надополни со мал чанта, врзана околу половината.

Фото: Инстаграм