Стил на денот: Како да носите кратки панталони во зима?

Не грижете се, постојат начини да се носат кратки панталончиња и во ова студено време, а тоа да биде топло, удобно и неверојатно шик.

Спарени со џемпери, блејзери, чизми  над-колена, и хулахопки, шорцевите може да бидат главни во текот на секоја сезона.

Зарем не?!