Стил на денот: Како да се облечете за Оскар?

Младата актерка Ел Фенинг неодамна на доделувањето на наградите Critics' Circle Film во Лондон се појави на црвениот килим во креација која е совршерна и за на Оскарите.

Фустанот со голи рамења е апсолутен хит оваа сезона, а конкретно овој модел е потпишан од Ралф Лорен.