Стил на денот: Кејт Мидлтон во евтин фустан кој сигурно сте го виделе

Кејт Мидлтон плени со модниот избор каде и да се појави. Додека цел свет зборува за Меган Маркл и „Мегзит“, Војвотката од Кембриџ одлучи да украде дел од вниманието облекувајќи се во фустан кој на намалување чини помалку од 2.000 денари.