Стил на денот: Кендал Џенер во омилените фармерки за оваа сезона

Моделот Кендал Џенер има едноставен, но одличен стил. Имено овојпат е наша инспирација со својата црнобела комбинација, во која ги обожаваме „оверсајз“ фармерките кои се одлични за летната сезона.