Стил на денот: Лејди Гага во лежерна комбинација за топли денови

Најголемата ѕвезда на денешницата Лејди Гага е мајстор за трансформација и шокантен, но автентичен аутфит.

Често ја нарекуваат икона на стилот. Оние кои не ја сакаат, воглавно го понижуваат нејзиниот стил, кој, во најмала рака, е чуден.

За денешниот стил на ден ви предлагаме лежерна комбинација која сме сигурни дека ќе ви се допадне. Акцентот го ставаме на фризурата и комбинација која може да ја прилагодите на топлите денови .


Блуза и чевли од брендот Topshop, мини панталони на River island, чанта New Look, и очила за сонце Mango.Фото: justjared.com