Стил на денот: Мајли Сајрус опуштена во војнички дезен и „Гучи“ маска

Познатата пејачка и актерка Мајли Сајрус во екот на пандемијата на Ковид-19, се појави во сосема опуштен стил.

Имено се појави облечена во тренерки со војнички дезен, длабоки чизми, обична црна маичка, а целокупниот изглед го заокружи со маска од брендот „Гучи'.