Стил на денот: Максимално визуелно издолжување на телото

Фармерки со висок струк за визуелно издолжување на телото, кратката маичка дополнително го издолжува телото.
Безвременски фармерки во комбинација со маица и патики е стил погоден за секој ден, покрај тоа е удобен и никогаш не излегува од мода.
Изборот на фармерки е непогрешлив, во било која форма, должина и нијанса.
Можете да си играте со додатни аксесоари за да додадете поголема впечатливост на изгледот, како чанта во пролетна боја, шарени патики, марами.

И секако надополнете со неопходната маска за заштита.

фото:instagram