Стил на денот: Марјана Станојковска во тоалета која го одзема здивот

Водителката и инфлуенсерка Марјана Станојковска е една од најзгодните дами кај нас. Убавата лото девојка беше домаќин на овогодинешниот фестивал Охридски Трубадури, а атрактивната Марјана пленеше на сцената со својот изглед. 

Таа за овој настан носеше свечен фустан во бела боја со светки, деколте со интересни ракави и шлиц кој совршено ја истакна нејзината фигура.


Целокупниот стајлинг Станојковска го заокружи со златни сандали на висока потпетица кои даваат дополнителна елегантна нота на целиот изглед.

Фото: Instagram/Марана Станојковска