Стил на денот: Меланија Трамп - дефиниција за елеганција

Меланија Трамп објаснува како треба да изгледа една жена во своите 40-ти во стајлинг беспрекорен како и секогаш.

Како и во повеќето случаи, Меланија Трамп облечена без грешка. Овој пат се одлучи за стил без премногу детали, при што акцентот е на нејзината витка фигура. Впечатливиот принт за чевли даде интересна нота и го надополни изгледот.

Црниот фустан со широки ракави е совршен хит и одличен избор за жени во 40-те години, го истакнува најдоброто на телото и во исто време ќе ви биде удобно во него.

Овој елегантен модел, без дилема, мора да се најде во плакарот на секоја жена од многу причини. Со мал црн фустан нема грешка, и секогаш ќе изгледате елегантно.