Стил на денот: Милица Павловиќ во идеална викенд комбинација

Пејачката Милица Павловиќ важи за една до најдобро скоцканите пејачки на српската естрада. Ретки се моментите кога прави модни грешки, а нејзините комбинации, често се инспирација за многу дами.

Последен во низата е овој „аутфит“, кој е иделен за прошетката која ја планирате за овој викенд. „Скини“ фармерките, во комбинација со маичка и бели чизми се идеални за викендот што е пред нас. Доколку сакате да се заштитите од студот, целата комбинација може да ја збогатите со кожена јакна со интересен дизајн, како што тоа го направи Милица.

View this post on Instagram

A post shared by Milica Pavlovic (@senoritamilica)