Стил на денот: Модел кој одговара на секоја жена - кралицата Летиција во тексас фустан

Таа ги носи и лежерните парчиња на шик начин!

Квалитетната тексас облека е основа во гардароберот на секоја жена. И, ако веќе со фармерките сè е повеќе или помалку јасно, во пресрет на летото, време е да зборуваме за тексас фустани.

Сепак, кралицата Летиција, продолжува да демонстрира со свој пример како изгледа модел кој ќе одговара апсолутно на секоја жена.

Сопругата на Фелипе VI избира модел со рамен крој и копчиња. 

Шпанската кралица го стилизираше фустанот со широк ремен во неутрална боја, што елегантно ја истакна нејзината витка линија. 

фото:profimedia