Стил на денот: Неда Украден во совршените црни класични панталони за секоја дама

Неда Украден, во својата 71 година, изгледала подобро од било кога и одново и одново докажува дека годините се само бројка, а дека најважен е младиот дух.

Нејзиниот моден стил е за пофалба - пејачката дефинитивно знае како да се облече и да заблеска во секоја пригода и прилика. 

Таа на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која позира во класични црни панталони, црна ролка и сако во боја со принт - безвременска комбинација која, како што ни докажува и пејачката, може добро да се носи и во осмата деценија од животот.

View this post on Instagram

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)