Стил на денот: Ријана во роденденски аутфит

Твитер врие од фотографии од светкси познатата ѕвезда Ријана. Имено се појави еден нов тренд кој гласи „Пребарајте го на Google, името Ријана и вашиот датум на раѓање и ќе погледнете како била облечена пејачката на тој ден низ годините“.

Денеска, на 20-ти февруари, Ријана полни 31 година, а несомнено е дека уште со своето појавување стана модна икона.

Затоа денеска како стил на ден, го имаме нејзиниот избор по повод нејзиниот 28-ми роденден, пред 3 години.

Станува збор за елегантен винтиџ фустан, од 1993-та година со потпис на модниот дизајнер Џон Галијано. Искомбиниран со Прада сандали и накит изработен специјално за неа.