Стил на денот: Сара Џесика Паркер во лежерна комбинација во сива боја

Најавата дека серијата „Сексот и градот“ се враќа со уште една сезона предизвика возбуда меѓу обожавателите, a позната актерка по безвременската улога на нашата омилена Кери Бредшо и нејзините револуционерни модни комбинации, е наш стилски пример за денес. И во својот приватен живот, како Сара Џесика Паркер, актерката има одличен стил за кој секогаш добива позитивни коментари.

Овојпат ја имаме во една улична лежерна комбинација во сива нијанса.