Стил на денот: Сара Џесика Паркер во уникатни пижами и корсет

Една од ретките јавни личности чиј стил претрпел негативни критики е Сара Џесика Паркер. Популарната актерка, позираше како Кери од „Сексот и градот“, улогата која ја одбележа. 

Облечена во свилени пижами, под кои носи сексапилен корсет, таа изјави: „Време е за пижама парти“. Сара не би изгледала толку шик да не се сребрените штикли и дискретниот накит.