Стил на денот: Селена Гомез во спортска комбинација со хит боја

Пејачката Селена Гомез деновиве е актуелна по веста дека има ново момче, кошаркарот Џими Батлер.

Но таа е и нашата инспирација за спортски изглед на денот. Нејзините едноставни тренерки се топ избор за кежуал изглед во кој ќе се чувствувате удобно, а нивната темножолта боја е хит есенва.