Стил на денот: Северина докажува дека е шик модна икона

фото:Matea Smolcic Sencar

Северина уште еднаш покажа зошто често ѝ се доделува титулата икона за стил. 

Пејачката честопати не' почестува на Инстаграм со своите елегантни модни избори. 

Денес не' инспирира со стајлинг со кој уште еднаш покажа дека скоро никогаш не греши кога станува збор за избор на облека.

 Се работи за дводелно монохроматско парче во мастило боја, кое ја следи нејзината фигура, искомбинирано со шик потпетици и чанта.

View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)