Стил на денот: Северина во безвремено модно парче кое ќе се носи и оваа сезона

Познатата хрватска пејачка Северина важи за дама со изграден стил. Севе има 49 години, но таа им пркоси на годините и изгледа неверојатно. 

И овој пат со својот изб ор на облека покажа извонреден пролетен стил. Таа го носи парчето на сезоната, кое доколку го немате, треба да го набавите.

Тексас јакната е „must have“ парче кое се комбинира со секој стил, со високи потпетици, со балетнаки, патики, мокасини, едноставно тоа парче треба да биде составен дел од гардероберот на секоја жена.

View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)Фото: Инстаграм/Северина