Стил на денот: Модерно и удобно - Северина во плетен комплет во дезенот на сезоната

Хрватската пејачка Северина деновиве е на одмор во Кралството Јордан од каде што секојдневно инспирира со модните избори.

Овојпат тоа го направи со едно секојдневно, но многу модерни издание - во плетен комплет кој се состои од блуза и здолниште со дезен во црно-бели пруги, Северина покажа дека и модерното може да биде удобно, особено затоа што оваа комбинација ја заокружи со бели патики, а додаде и црна капа, црн ранец, наочари за сонце, и во еден момент облече кафеав мантил кој одлично се вклопи.

View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)


View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)